A Casco
A Casco biztosításról sokáig azt gondolták az emberek, hogy nem más, mint egy szükséges rossz, vagy pedig elhanyagolható teljes mértékben. Hisz minek a Casco, ha ott a kötelező biztosításunk, és január elseje óta pedig fizetjük ráadásnak még a baleseti adót is. Épp elég fizetnivaló ez így is!
Erre szeretnék most azért alaposan rácáfolni. A Casco biztosítás és a kötelező biztosítás között lényeges különbségek vannak. Míg a kötelező biztosítás a harmadik fél által okozott károkat téríti meg, addig a Casco a saját hibás károkra is fedezetet nyújt. Ez természetesen csak egy általános megfogalmazás. A biztosítók a Cascora vonatkozó szabályzatban egyenként másképp értékelik, és fogalmazzák meg, épp ezért mielőtt döntenénk egy Casco mellett, érdemes a biztosítók szabályzatait alaposan áttanulmányozni.
Nem szeretnék kardoskodni a Casco mellett, de vannak a veszélyeztetett autómárkák, mint a Suzuki, a VW, a Seat, az Opel, vagy a Peugeot, esetleg a Renault, Ford, és Skoda, akiknek nagyban érdemes elgondolkodni a Casco mellett. Mindemellett azoknak is érdemes Casco biztosítás mellett dönteni, akik nem rendelkeznek garázzsal. Ők azok, akik jobban ki vannak téve, mind a lopásnak, mind a rongálásnak, vagy akár a természet erői által okozott károknak.
A második ellenérv a Casco biztosítás mellett az, hogy drága. Nos, meglepő, de ma már havi pár ezer forintért, teljes értékű Casco biztosításunk lehet.
Így a Casco biztosítással már bátran útra kelhetünk, mert akkor is védelem alatt vagyunk, ha mi okozunk kárt másnak, és akkor is, ha nekünk okoznak kárt. A legjellemzőbb Casco biztosítási fedezetek: elemi károkra, lopáskárra, töréskárra, idegen személy által elkövetett rongálásra szoktuk kötni. Emellett fontos az is, hogy minden extrát, ami az autónkba található, biztosítsunk.
A Casco biztosítást a Casco kalkulátorral tudjuk a legkönnyebben megkötni, mint bármilyen más biztosítást. Csupán néhány kattintás, és máris biztosítva vagyunk.