Extrémsport biztosítás, mi számít extrémsportnak?

Ahogy Dante mondaná: „Különösek vagyunk mi emberek..” Ez így igaz, és azt is mondhatnánk, hogy mindez így van rendjén. Különösek vagyunk azért, mert érdekes hóbortoknak, hobbiknak, sportoknak hódolunk. Ilyen különös hobbijaink lehetnek az extrémsportok. Minél veszélyesebb, minél izgalmasabb, minél nehezebb, minél izzasztóbb, annál jobb. De tudjuk-e mit nevezünk extrémsportoknak, illetve, ha extrémsport biztosítást szeretnénk kötni, be tudjuk-e határolni a biztosítók szemszögéből, mi számít extrémsportnak?
Mivel a hasonlóan veszélyes sportokat rendszerint külföldön űzik a megszállottak, ezért időszerű volt kidolgozni egy olyan biztosítási rendszert, amibe az extrémsport által generált káreseményeket fedezet alá vonták.
Bármelyik biztosítót kérdezzük meg az extrémsport biztosítás kidolgozásának körülményeiről, egyöntetűen azt mondanák, hogy nem volt könnyű meghatározni, melyek azok a veszélyes sportok, amelyeket az extrémsport gyűjtőnév alá vontak.
Végül az extrémsport biztosítás csomagban számos kedvelt, ám veszélyes sportot határoztak meg, mint a vadvízi evezés, jetski, rafting, bungee jumping, „banánozás”, hegymászás, katesurf, windsurf, rocky jumping, siklóernyőzés, barlangászat, falmászás.
Valóban elmondhatjuk, hogy ezek a sportok veszélyesnek, azaz extrémnek számítanak.
Jellemző az extrémsport biztosításra, hogy az alap utasbiztosítási fedezethez képest 20-30%-al magasabb fedezeti limittel járult a biztosító ehhez a speciális utasbiztosításhoz. Természetesen így maga az extrémsport biztosítás díja jóval magasabb az átlagos utasbiztosításéhoz képest. Mindez azonban nem szegheti senkinek sem a kedvét, hogy extrémsport biztosítással induljon útnak.
A kínálat is bőséges, a magyar piacon nyolc biztosító kínálja extrémsport biztosítását. A díjkalkulálás is rendkívül egyszerű, az extrémsport biztosítás kalkulátorral, mert így egyszerre több biztosító ajánlata közül választhatjuk ki, melyik biztosító szolgáltatását vesszük igénybe.